Vernisáže

Od ostatních hotelů se Academic Hotel & Congress Centre liší interiérovou výzdobou. Ta je pojata jako stálá výstavní galerie.

Na chodbách 3. podlaží najdeme čtyři velkoformátové unikátní fotografie Oldřicha Karáska z 60.let z Londýna. Snímky zobrazují francouzskou herečku Brigitte Bardot, dále pak Ringo Starra (Beatles), svatbu Paul McCartneye (Beatles) s Lindou Eastmanovou a Johna Lennona (Beatles) s Yoko Ono.

Galerie Academic

Vyšší podlaží a hotelovou restauraci zdobí snímky hudebníků a herců Olega Homoly z let 1978 – 1986. Najdete tu již nežijící legendy jako Michala Tučného, Karla Zicha či Billy Prestona (nahrál s Beatles Let It Be, účinkoval s Rolling Stones, Ericem Claptonem aj.) i interprety, kteří jsou mezi námi, i když s nějakým tím křížkem na zádech navíc – Waldemar Matuška, Karel Gott, Jiří Lábus, Jarek Nohavica, Ivan Mládek, Olympic, Pražský výběr, Katapult… Jako bonus stěnu zdobí též hudebníci mladé generace ze skupiny Wohnout. Snímky jsou pozoruhodné nejen obsahem, ale i velkým formátem – např. fotografie Billyho Prestona je vysoká 5,5 metru.

Na výzdobě pokojů se podílelo 13 dalších českých fotografů (Jitka Rjašková, Jaroslav Boček, Lucie Svobodová, Standa Navrátil, Petr Strasenský, Jan Šroubek, Veronika Souralová, Hana Čížková, Václav Lála, Vladimír Kasl, Jiří Jakovenko, Ivana Šnaidaufová a Pavel Švarc) . Každý pokoj obsahuje sérii tří fotografií od jednoho autora a dodává tím pokoji jedinečnou a nezaměnitelnou atmosféru.

Ve druhém podlaží hotelu se nachází též „pravá“ výstavní galerie, kterou provozuje fotografka Veronika Souralová. Pravidelně se zde střídají výstavy našich předních profesionálních i amatérských fotografů. Galerie navázala spolupráci s CZECH PRESS PHOTO a stala se důstojným místem pro setkávání fotografů i významným kulturním bodem nejen v Roztokách.

Aktuální výstava

Výstava s tématem Photo Generations II je prací studentů a lektorů bakalářského oboru Multimédia v ekonomické praxi a Univerzity 3. věku. Vstup je zdarma.

11